${___('available_jobs')}
Kõik postitused

Pööra karjäär politseisse!

Sel nädalal stardib PPA uus värbamiskampaania „Pööra karjäär politseisse“, millega kutsume tööle inimesi, kes töötavad praegu mõnel muul erialal, aga näevad oma tulevikku patrullpolitseiniku või piirivalvuri põneval tööl. Uuest kampaaniast räägib lähemalt PPA värbamisteenuse juht Rita Mesi.

Alustame sellel nädalal karjääripööramise värbamiskampaaniaga. Mis see tähendab?

Stardime kampaaniaga „Pööra karjäär politseisse“, millega soovime värvata PPAsse inimesi, kes täna töötavad või õpivad hoopis mingil muul erialal. Otsime inimesi, kes soovivad elus uut väljakutset ja kes ehk pole valinud politsei eriala esmase valikuna, aga nüüd soovivad politseisse tulla. Karjääripöörajatelt ootame vähemalt kaheaastast eelnevat töökogemust. Jätkuvalt värbab Sisekaitseakadeemia ka noori päevaõppesse, aga selle kampaaniaga annab PPA võimaluse politseinikuks saada ka neile, kes on juba kogenud töötajad. Varasema töö teadmised ja oskused tulevad politseitöös kasuks.

Kui palju inimesi me otsime ja mis piirkonnas nad tööle hakkavad?

Sel aastal värbame veel ligi 100 kutseõppe kaugõppurit ehk kogenud töötajat karjääripöörajaks. Peamiselt värbame patrullpolitseinikke ja piirivalvureid, et meil jätkuks PPAs piisavalt töökäsi. Patrullpolitseinikke otsime üle Eesti. Piirivalvureid pigem idapiirile ehk Lõuna- ja Ida-Eestisse. Kaugõpperühmadega on võimalik liituda eri aegadel. Esimene võimalus patrullpolitseinikuks õppida on juba selle aasta augusti lõpus ja piirivalvuriks selle aasta septembri alguses.

Töötan ehitajana, aga tahan tulla politseinikuks. Mis ma selleks tegema pean?

Kogu info on olemas meie karjäärilehel https://karjaar.politsei.ee/poora-karjaar-politseisse Seal on kandideerimistingimused täpsemalt kirjeldatud. Kandideerimiseks saada oma CV läbi karjäärilehe või kirjuta kandideeri@politsei.ee.

Kuidas õppimine välja näeb?

Politseihariduse ja väljaõppe saab Sisekaitseakadeemiast. Kui tuled meile tööle, siis esmane tööülesanne ongi õppimine. Tööle asudes oled esimesed üheksa nädalat koolis. Pärast seda hakkab karjääripööraja tööle patrullis või piiril kolmanda patrull-liikmena ning seejärel toimub õpe juba nii, et käid tööl ja koolis vaheldumisi. Kool on üks-kaks korda kuus esmaspäevast reedeni. Tööülesandeid saad juurde vastavalt sellele, kuidas õpingud lähevad. Mida rohkem juurde õpid, seda enam võimalused ja vastutus laienevad. Kuniks üks hetk sa ei ole enam kolmas liige, vaid saad olla teine liige.

Millised on olulised kuupäevad, mida meeles pidada?

Praeguse kampaania ajal saab patrullpolitseinikuks kandideerida kuni 27. maini ja piirivalvuriks kuni 2. juunini. Kui konkurss on edukalt läbitud, siis õppetöö algab patrullil 26. augustil ja piirivalvuritel 2. septembril. Tööle asud kokku lepitud ajal enne õppetöö algust. Esmalt saad meeskonna ja töökeskkonnaga tuttavaks, sulle antaks vorm ja varustus.

Miks peaksid karjääripöörajad meile tööle tulema?

Politseitöö on äärmiselt põnev ja vaheldusrikas. Inimesed, kes on töötanud meil 15 aastat, ütlevad, et ükski tööpäev pole samasugune. Meilt saab kindla töökoha stabiilse sissetulekuga ja sõbrad kogu eluks. Saad kasutada tipptasemel varustust ja tehnikat. Sulle on avatud rahvusvahelised uksed, saad osaleda välimissioonidel. Meil on kokku ligi sada erinevat tööd ja sinu karjäär võib sind viia uutele põnevatele radadele organisatsioonis ka pikemalt.


ROHKEM INFOT KANDIDEERIMISE KOHTA:
https://karjaar.politsei.ee/poora-karjaar-politseisse


${___('related_posts')}

${___('all_articles')}

PUHAS RÕÕM JA KADUNUD KILOD: sportlikuma mina väljakutse Kristiina ja Andrus jagavad kogemusi

${___('read_more')}

Ilma filtrita: Narva piirivalvurid oma tööst, graafikust ja kolleegidest

${___('read_more')}

11 põhjust, miks karjäär politseisse pöörata

${___('read_more')}
${___('all_articles')}