${___('available_jobs')}
Kõik postitused

Kui sa soovid saada oma ala parimaks, minna kohta, kuhu keegi teine ei lähe ja teha tööd, mida keegi teine ei julge…

Kolm K-komando erioperaatorit räägivad, kelleks nad tahtsid väiksena saada, mis on eriüksuses teisiti kui nad arvasid, kas nad on hirmu tundnud ja millist kolleegi nad endale meeskonda ootavad.

VASTAB ERIOPERAATOR 57

Kelleks tahtsid väiksena saada?
Väiksena tahtsin saada politseinikuks ja kaskadööriks.

Nimeta müüt K-komando kohta, mida soovid ümber lükata?
Suured ajudeta musklimäed, kes kõik jõuga maha murravad. Tegelikult teeme rohkem peaga tööd ja jõudu kasutame vastavalt vajadusele. Kõik otsused ja kasutatud tehnikad on suure eeltöö tulemus. Jõu kasutus on ainult viimased viis sekundit, enne seda tuleb selle hetkeni jõuda. Kuidas vastast üllatada, valida õige taktika, kaaluda, mis võib valesti minna ja vastavalt tegutseda. Vastasel puudub ettekirjutatud stsenaarium.

Ootused vs tegelikkus. Mis oli nii, nagu ootasid, mis teisiti?
Mul ei olnud ootust kui sellist siia tööle tulles, sest ma ei teadnud K-st eriti midagi – (nad on) nähtamatu taustajõud. Ma teadsin, et siin on ühtne ja professionaalne meeskond. Teadsin, et tulen oma ala parimate sekka ja siin on rangem kord. Tegelikkuses võeti vastu väga hästi ja olukord oli palju pingevabam. Olen peaaegu kümme aastat siin töötanud ja alati on asju, milles areneda ja asju, mida arendada. Koguaeg on tahtmine saada paremaks ja õppida, aidata teisi. Areneme koos ühtse jõuna.

Mis on sinu lemmik osa sinu tööst?
Oleme koos läbi elanud erinevaid asju ja see on meeskonna väga kokkuhoidvaks ja tugevaks teinud. Tulen hea meelega tööle ja tundega, nagu tuleksin oma teise perekonna juurde. Tunneme üksteise häid ja halbu külgi ning täiendame üksteist.

Kas oled oma tööülesandeid täites hirmu tundud?
Hirmu ei ole tundnud, aga tuleb meelde esimene korteri ründamine, kus ukse taga oodates teine mees küsis: "Kas kõik korras?" Ta kuulis mu südamelööke. Ma ootasin seal ukse taga ja mõtlesin, millal ma saan juba päris asja tegema hakata. Adrenaliin oli laes. Ma olin valmis ja kohe-kohe oli see hetk käes!

Adrenaliin oli laes. Ma olin valmis ja kohe-kohe oli see hetk käes!
Kuidas on erioperaatoriks olemine sind karjääriredelil toetanud?
Operaatori kohapealt olen käinud erinevate koostööpartnerite juures koolitustel ja sisustanud oma tööriistakasti (oskusi ja  - toim.) erinevate tööriistade ja lahendustega. Ma olen ka meedik, kes vastutab meie üksuse meditsiinivahendite ja väljaõppe eest. Erialaselt olen saanud väga hea väljaõppe ja kogemuse. Arenguruumi on kõvasti veel. Koolitusi toimub nii Eestis sees kui välispartnerite juures.

Kui võimekas on K-komando võrreldes teiste riikide eriüksustega?
Kuna me oleme väike üksus võrreldes koostööpartneritega, siis meie üks operaator peab kõvasti vaeva nägema, et olla pädev oma mitme eriala tasemel hoidmisel. Siia üksusesse on valitud väga võimekad ja motiveeritud inimesed. Teistes riikides koolitustel või õppustel käies oleme näidanud oma üksust väga heast küljest. Tihti tullakse juurde ja kiidetakse ning küsitakse nõu, abi või meie arvamust.

Kas töö- ja pereelu ühildamine erioperaatorina on keeruline?
Ma olen väga tänulik oma perekonnale ja eelkõige oma abikaasale, kes mind toetab ja mõistab, miks ma siin olen. Vahest peab ka poole pereürituse pealt tööle tulema. Samuti on ruumi oma tööaja planeerimisel nii, et saab perekonna asju ka ajada.

Sinu kõige kiirem reageerimine?
Kiireid reageerimisi on olnud erinevaid, nii kinost tööle kui lapse sünnipäeva asemel tööle. Olin valves ja läksime mängumaale lapse sünnipäeva tähistama. Õnneks läksime kahe autoga. Jõudsime mängumaa ukse taha, kui pidin tööle minema. Jõudsin tagasi, kui sünnipäev läbi oli.

Kõige ootamatum olukord või koht, kuhu töö sind viinud on?
Olen rünnanud pitsa tegemise kohta ja maha jooksnud pitsaköögi töötaja, kellel oli käes prügikott täis kanepit.

Olen maha jooksnud pitsaköögi töötaja, kellel oli käes prügikott täis kanepit.
Mida hindad enda kolleegides enim?
Nad on väga abivalmis ja kokkuhoidvad. Aitame üksteist ka tööväliselt. Kõik asjad saavad tehtud.

Miks peaks kandideerima K-komandosse?
Kui sa soovid saada oma ala parimaks, minna kohta, kuhu keegi teine ei lähe ja teha tööd, mida keegi teine ei julgeks ning soovid olla osa meie parimast meeskonnast ja ühtsest jõust.

Millist uut kolleegi ootad enda sekka?
Motiveeritud, teotahtelist ja samasuguse pühendumusega lõvi. Julge proovimaks uusi ja raskeid väljakutseid, õpivõimelist ja kiirelt otsuseid vastu võtvat kolleegi.VASTAB ERIOPERAATOR 68

Kelleks tahtsid väiksena saada?
Mingis vanuses soovisin saada politseinikuks! Eks see võis jääda vanusesse 5–10 aastat.

Nimeta müüt K-komando kohta, mida soovid ümber lükata?
Arvatakse, et eriüksuslane on karm, tõsine, masinlik ja huumorisooneta isik. Tegelikult oleme me kõik tavalised inimesed oma vigadega ning eripäradega. Kes on natuke memmekas, kes on hell, kes suure südamega, kes lõuapoolik, kes sitamagnet, kellel selg valutab, kellel õlg valutab! Spekter on lai ning see väestabki meie igapäevaelu vägagi positiivselt!

Oleme kõik tavalised inimesed oma vigadega ning eripäradega. Kes on natuke memmekas, kes on hell, kes suure südamega, kes lõuapoolik, kes sitamagnet, kellel selg valutab.
Ootused vs tegelikkus. Mis oli nii nagu ootasid, mis teisiti?
Kattub väga palju eelmise vastusega!

Mis on sinu lemmik osa sinu tööst?
Kõik meie tegevused, nii treening kui ka töö, käivad läbi nalja ja tase sellest ei kuku, vaid pigem jääb tugevaks ning ühendab. Tõsist asja ei saa tõsiselt teha… muidu põled kiiresti läbi!

Sinu kõige kiirem reageerimine?
Kolleegi sünnipäev, kohal kümne minutiga. Töökaaslased tulid järgi (Lihula juhtum).

Mida hindad enda kolleegides enim?
Tähtis polegi kui täpselt ja hästi keegi laseb, vaid inimlikud väärtused, sotsiaalne intelligentsus, puhas ja terve vaimujõud! Sellist kolleegi ootan ka meie sekka!

Kas töö- ja pereelu ühildamine erioperaatorina on keeruline?
Lastega erioperaatoritel on see kindlasti keerulisem. Mul on pere, kodu, isiklik elu eespool kui töö! Kui töö hakkab kõike ja kõiki segama, siis see pole eluterve suhtumine ja oleks aeg muutusteks.VASTAB ERIOPERAATOR 75


Kelleks tahtsid väiksena saada?
Kahjuks ei mäleta, aga politseinik see kindlasti polnud.

Nimeta müüt K-komando kohta, mida soovid ümber lükata?
Müüt K-komando kohta, mida sooviksin ümber lükata, on see, et me tegutseme üksinda ja oleme kõikvõimsad. Tegelikkuses toetume tihedale meeskonnatööle ja oleme osa suuremast operatiivsest struktuurist.

Ootused vs tegelikkus. Mis oli nii, nagu ootasid, mis teisiti?
Töö K-komandos on palju mitmekesisem ja nõudlikum, kui olin esialgu arvanud. Samas on ka palju rohkem võimalusi õppimiseks ja enesearenguks.

Mis on sinu lemmik osa sinu tööst?
Minu lemmik osa minu tööst on kindlasti meeskonnatöö ja koostöö erinevate üksuste vahel, et saavutada ühine eesmärk.

Kas oled oma tööülesandeid täites hirmu tundud?
Ei mäleta, et oleks konkreetselt hirmu tundnud, aga adrenaliini ja kõrget pulssi on olnud piisavalt.

Kuidas on erioperaatoriks olemine sind karjääriredelil toetanud?
Erioperaatoriks olemine on toetanud mind karjääriredelil, pakkudes mulle võimalusi osaleda erinevatel välisõppustel, erialakursustel ja koolitustel, mis on aidanud mul oma oskusi ja teadmisi täiendada.

Kui võimekas on K-komando võrreldes teiste riikide eriüksustega?
K-komando on võimeline konkureerima teiste riikide eriüksustega, kuna meil on kõrgelt kvalifitseeritud ja hästi treenitud personal ning kaasaegne varustus, relvastus ning erivahendid.

Kas töö- ja pereelu ühildamine erioperaatorina on keeruline?
See võib olla keeruline, kuid see on võimalik, kui on olemas hea tasakaal ja toetus nii töökaaslaste kui ka pere ja sõprade poolt.

Sinu kõige kiirem reageerimine?
Kiireid reageerimisi on olnud mitmeid. Tavaliselt olen sellistel hetkel olnud kas kodus või trennis.

Kõige ootamatum olukord või koht, kuhu töö sind viinud on?
Töö on olnud huvitav ja mitmekesine läbi kõikide nende aastate. Ei oska midagi eraldi välja tuua.

Mida hindad enda kolleegides enim?
Hindan kolleegides enim nende usaldusväärsust, oskusi ja omakasupüüdmatust. Viimane on nendest minu jaoks kõige olulisem. Kui kõik meeskonnaliikmed seavad teiste meeskonnaliikmete huvid enda omadest ettepoole ning on rohkem mures teiste meeskonnaliikmete pärast nende kõrval, kui enda heaolu pärast, siis see meeskond muutub pidurdamatuks.

Kui kõik meeskonnaliikmed seavad teiste liikmete huvid enda omadest ettepoole, siis see meeskond muutub pidurdamatuks.
Miks peaks kandideerima K-komandosse?
Sest me pakume ainulaadset võimalust teenida oma riiki, osaleda keerukates operatsioonides ja arendada enda oskusi ja teadmisi tipptasemel professionaalide juhendamisel.

Millist uut kolleegi ootad enda sekka?
Ootan inimest, kes on motiveeritud, pühendunud ja valmis panustama meeskonna edu nimel ning omab head meeskonnatöö ja suhtlemisoskust.


Kui ka sind kõnetab K-komando edulugu, tahad olla järgmine talent eriüksuse meeskonna liikmena ja tunned, et just sinu panus aitab luua turvalisemat Eestit, siis vaata K-komando töökuulutust ja saada oma CV hiljemalt 29. aprillil

Liitu K-komandoga:  https://karjaar.politsei.ee/uus-vabad-tookohad/k-komando-eriuksuse-operaator-5mrvxv 


${___('related_posts')}

${___('all_articles')}

11 põhjust, miks karjäär politseisse pöörata

${___('read_more')}

Karjääripööraja Carmen: meil on väga lahe ja kokkuhoidev meeskond

${___('read_more')}

Karjääripööraja Viktor: naudin olukordi, kui saan teisi aidata

${___('read_more')}
${___('all_articles')}