${___('available_jobs')}
Kõik postitused

Karjääripööraja Carmen: meil on väga lahe ja kokkuhoidev meeskond

„Meeskond! Meil on väga lahe ja kokkuhoidev meeskond,“ vastab Narva kordoni piirivalvur Carmen Mühlbach, kui temalt küsida, mis talle piirivalvuri töö juures kõige rohkem meeldib. Piirile tuli Carmen sõbra kutsel mullu sügisel. Varasemalt pidas ta Luunja sadamas sadamakapteni ametit.


Kuidas sai sinust piirivalvur?
Minust sai piirivalvur eelmise aasta oktoobris. Sõber kutsus mind piirivalvesse tööle, kuigi ma ei teadnud piirivalve tööst väga palju. Mul on olemas siseveelaeva laevajuhi diplom ja olen läbinud merepääste ehk SAR koolituse. Mõtlesin, et saan need kaks asja piiriveekogul töötades ühendada. Pluss see ka, et piirivalvurina saab palju metsas mütata ja looduses olla, mis mulle sobib. Ma olen ise ka maalt metsade vahelt pärit.

Mis tööd sa varem tegid?
Enne olin Tartu Rakenduslikus Kolledžis praktikajuhendaja ja veel enne seda Luunja sadamas sadamakapten. Töötasin Emajõe peal reisilaevadel. Sadamakapten hoiab silma peal sadama territooriumil, vaatab, et kõik sadamas olevad paadid tunneksid end nö hästi ja et omanikel oleks kõik vajalik olemas. Ma olin Luunja sadama täiesti esimene sadamakapten. Minu esimesteks ülesanneteks oli sadama registreerimiseks vajalike paberite koostamine, kai kohtade müümine, reklaamimine jne.


Mis sulle piirivalvuri töö juures kõige rohkem meeldib?
Meeskond! Meil on väga lahe ja kokkuhoidev meeskond. Enamus meie grupist on mehed, ainult mina ja grupijuht oleme naised. Tasakaalustame natuke seda mehist seltskonda. Mina töötan Punamäe teenistuskohas, mis kuulub Narva kordoni alla. Meil on väga palju transpordivõimalusi alates ATVst ja lõpetades suuskadega. See teeb piirivalve töö lahedaks ja mitmekesiseks. Töötan enamuse ajast õues värske õhu käes ja saan metsas sumbata.

Meil on 12-tunnised vahetused. Oleme nädal tööl ja nädal kodus. Tänaseks on juba alanud navigatsioonihooaeg, mis tähendab, et saame transpordivahenditena kasutada kaatreid ja jetisid. Saan veekogul olles oma eelmise töö kogemusi ära kasutada. Oskan kaatrit juhtida, veekogul navigeerida, tean mida paadimehed peavad endaga kaasas kandma ja oskan muudel sarnastel teemadel kaasa rääkida.

Meie tööks on valvata piiri. Et ei oleks ebaseaduslikke piiriületusi, mis on natuke nagu detektiiviamet. Piirivalvur peab teadma, mis piiri ääres toimub ja peab oskama märgata looduses kõiki detaile. Sellele, mis loodusesse ei kuulu või on tavapärasest erinev, tuleb kohe osata tähelepanu pöörata. Peatame ka piiriäärsel alal autosid ja vaatame, kes ja miks meil liiguvad. Väga tihti inimesed ei tea, et piiri lähedal liikudes peavad olema dokumendid kaasas. Samuti hoiame korda ka tänavatel ja liikluses. Vajadusel teenindame väljakutseid ning kui keegi on vee peal hätta jäänud, siis lähme talle appi.

Kas piirivalvuri töö juures on midagi teistmoodi, kui sa ette kujutasid?
Liikumist on tunduvalt rohkem, kui ma arvasin. See ei ole kindlasti halb – mulle sobib see. Noore inimesena tahan olla aktiivne.

Kas piirivalvuri töö kohta on mõni müüt, mille sa soovid ümber lükata?
Eks piirivalvurite kohta arvatakse, et enamus on pensionärid. Neid on ka, aga ma arvan, et aina rohkem tuleb noori inimesi peale. Mina olen 24-aastane ja olen meie piirkonnas kõige noorem. Enamus meie inimesed on vanuses 30+ kuni 50.

Milline on sinu jaoks ideaalne tööpäev?
Mida rohkem liikumist ja tegevust, seda ideaalsem see tööpäev minu jaoks on. Mulle meeldib anda endast töö juures 100%. Samuti on tähtis, et mina ja mu meeskond jõuame vahetuse lõpuks teenistuskohta tervena tagasi.

Mis sa vabal ajal teed?
Naudin koos oma väikse lapse ja koeraga vaba aega. Kooli ja töö kõrvalt ei ole mul küll praegu vaba aega liiga palju. Õpin Sisekaitseakadeemias politseiametniku erialal ja saan lisaks piirivalvuri 4. tasemel pädevuse. Õpe on mul nii Paikusel kui ka Narvas. Olen avastanud enda jaoks discgolfi. Seda mängin ka vahel.

Ütle palun kolm põhjust, miks sa soovitad tulla piirivalvesse tööle.
Kindlasti meeskonna pärast soovitan tulla. Kuna meid on vähe, siis me hoiame kokku. Töö on väga vaheldusrikas. Iga päev toimub midagi. Sul ei saa tekkida igavust või rutiini. Tööpäevad ei ole kunagi samasugused. Mulle sobib meie graafik – seitse päeva tööl ja seitse vaba. See seitse vaba päeva tundub juba nagu väike puhkus. Suvel on vaba nädal veel eriti mõnus!

ROHKEM INFOT KARJÄÄRIPÖÖRDE JA KANDIDEERIMISE KOHTA:
https://karjaar.politsei.ee/poora-karjaar-politseisse${___('related_posts')}

${___('all_articles')}

Ilma filtrita: Narva piirivalvurid oma tööst, graafikust ja kolleegidest

${___('read_more')}

11 põhjust, miks karjäär politseisse pöörata

${___('read_more')}

Karjääripööraja Viktor: naudin olukordi, kui saan teisi aidata

${___('read_more')}
${___('all_articles')}