${___('available_jobs')}
Kõik postitused

Pika lugu: ehitajast koerajuhiks

Koerajuht Pikk on olnud kiirreageerija kaheksa aastat. Varasemas elus töötas ta ehitajana, kuid valdkonna heitlikkus ei sobinud talle. Sõbra soovitusel kandideeris Pikk kiirreageerijaks, sest otsis tööd, mis oleks aktiivne ja paneks füüsilise vormi proovile. Kiirreageerija töö kõrvalt õppis ta koerajuhiks, mis tõstis tema motivatsiooni veelgi. „See energia, mida koera kasvatamisse panen, seda on väga äge tagasi saada,“ ütleb Pikk.

Karjääripööret julgustab ta tegema kõiki, kes tunnevad, et nad ei ole oma praeguse tööga rahul. „Tavaliselt jäävad need otsused mingi hirmu taha kinni. Minu soovitus on see, et kui mingi asi pakub huvi, siis tuleb sellest kinni haarata. Kaotada ja kahetseda ei ole midagi. Isegi kui ei osutu valituks, siis sa pole midagi kaotanud ja ainult õpid sellest protsessist.“

Pikk, milline on kiirreageerija tööd? Räägi enda rollist koerajuhina.

Meie ülesandeks on tagada avalikku korda – kontrollime, et tänaval keegi korda ei rikuks. Käime ka piiril ja vaatame, et seal midagi ebaseaduslikku ei toimuks.

Osa meie tööst on treeningud. Teen oma koera Dakkoga trenni individuaalselt, koos meeskonnaga või koos teiste koerajuhtidega. Treeningud koeraga võivad kesta mõnest minutist (näiteks peidetud eseme otsimine) kuni mõne tunnini. Tööülesannete hulka kuuluvad ka kinnipidamised, kus osaleb alati ka Dakko. Koer on abiks ohtliku inimese kinni pidamisel, narkootikumide otsimisel või jälje ajamisel.

Minu roll koerajuhina teistest kiirreageerijatest väga palju ei erine. Küll aga pean koera treenima, tema eest hoolitsema ja koera kasvatama. Koeraga tegelemise puhul on tõusud ja mõõnad. Mõõnadest tuleb üle olla ja treeningutega jätkata, mitte lasta ennast raskustest mõjutada – kõige olulisem on tulemuseni jõuda. Näiteks jäljeajamised jäävad pigem kevad-sügis perioodile ning talvel tekib pikk paus. Kevade tulles on koeral jäljeajamine pisut ununenud. Siis peab paar sammu tagasi võtma ja koera uuesti õpetama. Aga see energia, mida koera kasvatamisse panen, seda on väga äge tagasi saada.

Kuidas Sa koerajuhiks said?

Olin juba eelnevalt meie meeskonna koerajuhilt uurinud, kuidas koerajuhi roll on. Aitasin tal koeraga harjutusi läbi viia ja käisin nendega kaasas. Tänu sellele kogemusele sain aru, et koerajuhi roll võiks mulle sobida. Pärast koerajuhiks saamist kasvas minu töömotivatsioon veelgi.

Kogu väljaõpe tuli töö poolt. Sain koera, kui ta oli kahekuune. Edasi algas kaheaastane koerajuhi väljaõpe, mis lõppes atesteerimisega. Kui atesteerimine saab edukalt läbitud, siis saab koeraga tööd alustada. Tõu poolest ei erine kiirreageerija koer patrullkoerast, aga nende atesteerimised on erinevad. Kui patrullkoera atesteerimisel lahendab ülesandeid koer ja koerajuht, siis kiirreageerija koera atesteerimisele on ülesannetesse kaasatud ka kogu meeskond.

Miks otsustasid teha karjääripöörde ja tulla kiirreageerijaks?

Ehitustöö ei olnud stabiilne ja mulle see ei sobinud. Pärast Kaitseväe lõpetamist oli algne plaan Scoutspataljoni minna. Mulle meeldis olla metsas ja looduses. Aga kuna lõpuks jäi Scoutspataljoni plaan ära, siis otsisin võrdväärselt lahendust. Sõber soovitas mul kandideerida kiirreageerijaks. Kuna tegelesin ka palju füüsilise ettevalmistusega, siis see oli ka minu üks tugevustest.

Kui keegi mõtleb ka sellist pööret teha, siis mis on Sinu arvates kõige olulisem läbi mõelda või millega arvestada sellise otsuse tegemisel?

Tavaliselt jäävad need otsused mingi hirmu taha kinni. Minu soovitus on see, et kui mingi asi pakub huvi, siis tuleb sellest kinni haarata. Kaotada ja kahetseda ei ole midagi. Isegi kui ei osutu valituks, siis sa pole midagi kaotanud ja ainult õpid sellest protsessist.

Milline inimene sobib sinu meelest kiirreageerijaks – millised isikuomadused peavad olema?

Peaks olema eeskujuks teistele – pead olema see inimene, kes oskab teisi inimesi suunata ja toetada ja anda teistele edasi seda, mida nad vajavad, et nad saaksid paremaks. Sealhulgas peab toetama ka uusi meeskonnaliikmeid. Peab olema õpihimu – meie töös on väga palju õppimise momenti näiteks seoses uute vahendite ja taktikaga. Peab olema kergelt fanatt, hea pingetaluvusega, küllaltki motiveeritud, et teha tööd hästi. Enesekindel, hea suhtleja, mõistlik inimene.

Milline isikuomadus või varasem kogemus oli Sinu arvates kõige olulisem, tänu millele sind kiirreageerijaks valiti?

Olin rahulik ja tähelepanelik, kiire õppimisvõimega, oskasin kuulata.

Mida kujutasid ette teisiti? Ja mis on lahedam kiirreageerija töö juures, kui enne siia tulemist arvasid?

Positiivne üllatus oli see, et kuidas meeskond kokku hoidis ja toetas. Ma tulin meeskonda ja kasvasin meeskonnaga üles – on väga lahe kogeda, kuidas meeskond üksteist toetab ja omavahel läbi saab.



Tahad olla kiirreageerija nagu Pikk?
Saada oma CV enne 25. märtsi:


${___('related_posts')}

${___('all_articles')}

Selle aasta viimane karjääripööramise võimalus on nüüd!

${___('read_more')}

Karjääripööraja Eliise: praegu on veel koolis lihtne

${___('read_more')}

Noor detektiiv Anette: uurija töö on palju huvitavam, kui oskasin oodata

${___('read_more')}
${___('all_articles')}