${___('available_jobs')}
Kõik postitused

Kiirreageerija Lible: Meil on väga sõbralik ja üksteisega arvestav meeskond

Kiirreageerijana on iga päev ja iga tööülesanne täiesti erinevad. Sa võid alustada päeva trennis, kuid pool tundi hiljem oled kurjategija ukse taga. Sinust võib kiirreageerijana saada nii droonijuht, snaiper, meedik, koerajuht või grupijuht.
Narva kiirreageerijate grupijuht Lible räägib, miks otsustas seitse aastat tagasi keevitamise töö selja taha jätta ja enda karjääris kannapöörde teha.

Enne politseisse tulemist algas Lible jaoks iga päev tundega, et ta ei taha tööle minna. Viimased seitse aastat pole ta nii end tundnud, sest Lible otsustas oma elu muuta ja kandideeris kiirreageerijaks. Täna on ta Narvas kiirreageerijate grupijuht, kel nii snaiperi, meediku kui ka droonioperaatori rollid kiirreageerijana läbi käidud on.

Kandideerima pani Liblet ta sõber, kes kiirreageerijana töötas. Kui alguses mängis kandideerimises suurt rolli graafikuga töö – nädal kodus, nädal vaba – siis nüüd on see lihtsalt boonuseks. Politseis hoiab teda enim see, et töö on lihtsalt nii äge

„Mäletan siiamaani oma esimest tööd. Sündmuse mõttes ei olnud see midagi erilist, aga tunne jäi meelde. Tundsin end [...] kindlalt, sest mu kõrval olid mehed, kes olid seda tööd juba pikalt teinud ja töö sai tehtud.“


„Mäletan siiamaani oma esimest tööd. Sündmuse mõttes ei olnud see midagi erilist, aga tunne jäi meelde. Läksime ühte inimest kinni pidama. Ootasime pimedas trepikojas, kuulsin, kuidas ta trepikotta sisse astus ja see tekitas sellise adrenaliini, ärevuse. Tundsin end siiski kindlalt, sest mu kõrval olid mehed, kes olid seda tööd juba pikalt teinud ja töö sai tehtud,“ kirjeldab Lible oma esimesi mälestusi. „Meil väga sõbralik meeskond, kes kõik on väga professionaalsed ja arvestavad üksteisega.“


Milline inimene sobib Lible meelest kiirreageerijaks: 

  • Lahtise peaga. Hea füüsiline vorm on kindlasti eelduseks, aga seda saab alati parandada. Kõige tähtsam on ikkagi lahtine pea ja inimese enda tahe.
  • Külma närviga. Näeme tööl päris koledaid asju, kuid selleks peab valmis olema. 
Kiirreageerijad nagu Lible teevad patrulltööd, lahendavad kõrge prioriteediga väljakutseid, teevad ühisoperatsioone kriminaalpolitsei ja maksu- ja tolliametiga ning harjutavad Kaitseliiduga ühisõppustel. Suur osa kiirreageerijate tööst on treening - füüsiline treening, laskmine, taktika, meditsiin.

Need kiirreageerijad, kes on droonipiloodi rolli valinud ja väljaõppe saanud, käivad droone lennutamas, et sündmuste planeerimiseks olustikku uurida, koos meeskonnaga taktikad paika panna ning siis need ka edukalt lahendada. 

Tahad olla kiirreageerija nagu Lible?
Saada oma CV enne 25. märtsi:

${___('related_posts')}

${___('all_articles')}

PUHAS RÕÕM JA KADUNUD KILOD: sportlikuma mina väljakutse Kristiina ja Andrus jagavad kogemusi

${___('read_more')}

Ilma filtrita: Narva piirivalvurid oma tööst, graafikust ja kolleegidest

${___('read_more')}

11 põhjust, miks karjäär politseisse pöörata

${___('read_more')}
${___('all_articles')}