${___('available_jobs')}
Kõik postitused

Karjääripööraja Triin: patrullpolitseiniku töö on äge!

Lääne-Harju politseijaoskonna patrullpolitseinik Triin Lindau töötas enne karjääripööret politseisse tervisedendajana. Politseivormi päriseks selga panema ajendas teda abipolitseiniku kogemus ja tõsiasi, et Triinule lihtsalt väga meeldib patrullis käia.

Kuidas sai sinust politseinik?
Mina alustasin oma politseiniku karjääri abipolitseinikuna. Olin enne 1,5 aastat abipolitseinik. Tulin 2021. aastal nö päris politseinikuks, sest mulle väga-väga meeldis patrullis käia.

Mis tööd sa varem tegid?
Ma olin Põhja-Tallinna Valitsuses tervisedendaja. Minu peamine ülesanne oli noorte sõltuvuste ennetamine. Ma lõin strateegia, kuidas Põhja-Tallinna koolide noorte sõltuvusi ennetada – mis on sõltuvused, kuidas nende lõksu langetakse ja millega need lõppeda võivad. Peamiselt tegelesin alkoholi- ja uimastisõltuvuse ennetusega, aga ka toidu- ja suhtesõltuvusega. Kõikide sõltuvuste põhialused on tegelikult sarnased.

Ma tunnen, kuidas saan praeguses töös oma eelmise töö kogemust ja praktikat ära kasutada, kuna ma mõistan neid inimesi, kes on sõltuvuste küüsi langenud. Mul on nendega lihtsam samale lainele jõuda.


Mis on patrullpolitseiniku töö juures kõige ägedam?
Kogu mu töö on äge! Minu jaoks on tähtis olla inimeste jaoks olemas ja neid aidata. See on töö, mida peab tahtma teha ja armastama kogu südamest. Me näeme oma töös kõige hullemat Eestit, seda põhja, kuhu inimesed on kogemata või teadlikult sattunud. Meie töö on neid inimesi toetada ja aidata neid põhjast välja tõmmata. Politseitöös on väga palju, mida kogeda ja jagada ning mis meile endale ka tagasi annab.

Kas politseitöö juures on midagi teistmoodi, kui sa ette kujutasid?
Ma ei osanud oodata, et paljud inimesed suhtuvad meisse halvasti. Küll me oleme mendid ja kuked ja mis kõik veel… Paratamatult oleme osade inimeste jaoks head ja osadele halvad. Kui inimene on kellelgi läbi peksnud ja ta ise ei saa oma teost aru, siis tema jaoks oleme halvad. Aga teine inimene, kes on peksa saanud, tema jaoks oleme head, aitame teda. Ma loodan, et suhtumine meisse läheb paremaks.

Kas politseitöö kohta on mõni müüt, mille sa soovid ümber lükata?
Tänavatel vaadatakse, et me kihutame värviliste autodega edasi-tagasi ja käime, näitame oma jõudu, aga see ei ole absoluutselt niimoodi. Kogu politseitööd on raske lahti rääkida ja seletada. Sellest saab alles siis aru, kui sa oled ise politseitööd teinud. Kui oled ise politseitööd kogenud, siis saad aru, kuidas me asjadele läheneme.

Milline on sinu jaoks ideaalne tööpäev?
Ideaalne tööpäev on selline, kui ma saan kedagi päriselt aidata. Kui ma näen rahulolevat ja rõõmsat inimest, kes on meilt abi palunud ja me oleme saanud pakkuda talle seda, mida ta tegelikult vajab. Kui me suudame lugeda ka ridade vahelt, millega inimesel abi on tarvis.
Ideaalne tööpäev on käia väljakutsetel, teha vahepeal liiklusjärelevalvet ja näha oma toredaid kolleege. Kõige olulisem on see, et keegi meist tööpäeva jooksul viga ei saa.

Mis sa vabal ajal teed?
Puhkan, veedan kodus aega, olen vesiaeroobika treener ja tegelen oma koertega. Mul on kaks saksa lambakoera. Ühe koeraga on meil praegu suur projekt käsil – ma treenin teda teraapiakoeraks. Kui mul on mõni juhtum lastega, näiteks lapsel on kohtus ülekuulamine, siis minu koer saaks olla lapsele toeks.

Ütle palun kolm põhjust, miks sa soovitad tulla politseisse tööle.
Ma ütlen oma kogemuse põhjal. Number üks – saan kasutada oma pead. Peame oskama orienteeruda paljudes seadustes ja osata otsustada, millist seaduseparagrahvi millise juhtumi puhul kasutada. Number kaks – ma saan palju liikuda. Füüsiline aktiivsus on minu jaoks tähtis. Number kolm – me oleme kõik toredad inimesed! Meie seltskond on väga kokkuhoidev. Veedame ju suurema osa oma päevast tööl ja on väga tore, kui sinu taga seisab toetav meeskond. Ja neljandaks veel igapäevane areng – iga väljakutse on alati erinev. Me ei tea mitte kunagi, mis meid ees ootab.


ROHKEM INFOT KARJÄÄRIPÖÖRDE JA KANDIDEERIMISE KOHTA:
https://karjaar.politsei.ee/poora-karjaar-politseisse
${___('related_posts')}

${___('all_articles')}

11 põhjust, miks karjäär politseisse pöörata

${___('read_more')}

Karjääripööraja Carmen: meil on väga lahe ja kokkuhoidev meeskond

${___('read_more')}

Karjääripööraja Viktor: naudin olukordi, kui saan teisi aidata

${___('read_more')}
${___('all_articles')}